Σχετικά με την εγγραφή στο Φοιτητολόγιο της Υπατίας

Διαπιστώθηκε ότι η εγγραφή ορισμένων φοιτητών στο Φοιτητολόγιο της Υπατίας ΔΕΝ είναι ολοκληρωμένη. Συγκεκριμένα, κάποιοι φοιτητές παρότι έχουν δημιουργήσει λογαριασμό με username και password, ΔΕΝ έχουν κάνει εγγραφή σε κάποιο συγκεκριμένο μάθημα ΕΝΤΟΣ του Φοιτητολογίου της Υπατίας. Για την συμμετοχή σας σε οποιαδήποτε εξέταση των μαθημάτων που φιλοξενούνται στο Φοιτητολόγιο της Υπατίας, ΠΡΕΠΕΙ να κάνετε ΚΑΙ εγγραφή στο αντίστοιχο μάθημα εντός του φοιτητολογίου της Υπατίας. Για να εγγραφείτε στο συγκεκριμένο μάθημα που σας ενδιαφέρει, πατήστε τον σύνδεσμο [Site home / Αρχική ιστοτόπου] στα αριστερά της κεντρικής σελίδας του φοιτητολογίου, αφού πρώτα εισέλθετε σε αυτό με τον κωδικό σας, και επιλέξτε το μάθημα από την λίστα που θα εμφανιστεί. Έτσι θα μπείτε στη σελίδα του μαθήματος, όπου πρέπει να πατήσετε το κουμπί που μοιάζει με μπλε γρανάζι πάνω δεξιά και στο μενού που θα εμφανιστεί να επιλέξετε το [Εγγραφή / Enrol]. Αυτό χρειάζεται να το κάνετε μια μόνο φορά, στη συνέχεια θα παραμείνετε εγγεγραμμένοι στο μάθημα.

Κάνετε αυτή την διαδικασία άμεσα και σε κάθε περίπτωση πριν την ημέρα της εξέτασης. Σας ευχαριστώ για την συνεργασία σας.